Charytatywne bieganie w sołectwie Borowo Młyn

dsc_0400-e1479057400120

13 listopada 2016 r. odbył się Bieg Charytatywny dla pogorzelców z Gorzkiego Pola,zorganizowany przez Sołectwo Borowo Młyn przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach. Zimowa temperatura nie wpłynęła na liczbę uczestników, która tego dnia pozytywnie zaskoczyła organizatorów biegu. Na starcie zawodów stanęło bowiem 103 uczestników, którzy punktualnie o godzinie 10:00 wyruszyli na liczącą ok 5,8 km trasę. Wśród kobiet dystans ten najszybciej pokonała Małgorzata Wawrzyniak, drugie miejsce zajęła Aleksandra Stępka, a trzecie Karolina Kaźmierczak.  W klasyfikacji panów zwyciężył Mikołaj Wawrzyniak, który wyprzedził Krzysztofa Swornowskiego (II miejsce) oraz Filipa Dudzińskiego i Mariusza Stokowskiego (ex aequo III miejsce). Jednakże, to nie rywalizacja była w tym dniu najważniejsza, tylko szczytny cel na który zbierane były pieniądze. Dzięki hojności biegaczy i kibiców udało się zebrać 5245 zł – co bez wątpienia jest największym zwycięstwem rozegranych zawodów.