CORAZ BLIŻEJ ZŁOTEJ KORONY PÓŁMARATONÓW WIELKOPOLSKICH

347257505_787447016509187_4594049020897514750_n
Edward Gołębiewski z Pobiedzisk zajął czwarte miejsce w XV Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”. Celem nestora pobiedziskich biegaczy jest Złota Korona Półmaratonów Wielkopolski. To jego czwarty z dziesięciu półmaratonów, jakie planuje przebiec w tym roku, by sięgnąć po złote trofeum.
W Grodzisku Wielkopolskim rywalizowało ponad 3100 osób. W kategorii open kobiet półmaraton wygrała Sviatlana Sanko, a wśród mężczyzn najszybszy był Krzysztof Hadaś.
W kategorii M70, w której startuje Edward Gołębiewski, zwyciężył Tadeusz Jasek. Liczący 72 lata biegacz pokonał 21,098 km w czasie 1 godz. 38 min 29 sek. Czas Edwarda Gołębiewskiego to 1 godz. 47 min 30 sek.
– W Swarzędzu, gdzie biegłem tydzień wcześniej na 10 kilometrów, do pierwszego miejsca zabrakło mi tylko 16 sekund. To jest sport – mówi biegacz z Pobiedzisk.
W minioną niedzielę największym przeciwnikiem biegaczy była wysoka temperatura. – Już o godz. 9, kiedy startowaliśmy, było bardzo ciepło. Właściciele ogrodów znajdujących się przy trasie polewali biegaczy wodą – opowiada Edward Gołębiewski.
Za tydzień doświadczony pobiedziski zawodnik planuje pobiec w Kaliszu. W najbliższych tygodniach weźmie też udział w Mistrzostwach Europy w Nordic Walking w Warszawie. Następnego dnia jest zaś Bieg Jagiełły.
Edward Gołębiewski, widoczny na zdjęciu na trasie ubiegłorocznego Biegu Jagiełły, zapowiada swój start w pobiedziskim półmaratonie.