Kolejny mistrzowski tytuł i rekord świata Przemysława Górnickiego

image2

Z wielką przyjemnością informujemy, że mieszkaniec Pobiedzisk – Przemysław Górnicki – zdobył podczas zawodów w trójboju Siłowym federacji GPC kolejny mistrzowski tytuł oraz ustanowił nowy rekord świata. Zapraszamy do lektury osobistej relacji Przemysław Górnickiego.

V-ce Mistrz Polski i nowy rekord świata.

W dniach 24-25 marca b.r w Zalesiu k. Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Federacji GPC.
Po ubiegłorocznych sukcesach w tych samych zawodach oraz w Mistrzostwach Europy byłem stawiany w gronie faworytów.
Startując w konkurencji przysiadów wywalczyłem tytuł v-ce Mistrza Polski zdobywając srebrny medal w kategorii wagowej +140 kg. Ustąpiłem pierwszego miejsca Szwedowi, który wygrał ze mną ze względu na korzystniejszy przelicznik masy ciała w stosunku do podniesionego ciężaru. Wyniki jakie udało mi się uzyskać to kolejno 300 i 320 kg i to właśnie tym drugim ciężarem pobiłem dotychczasowy rekord świata federacji GPC.  Walcząc o złoty medal zdecydowałem się na podejście pod ciężar 330 kg, które niestety zakończyło się kontuzja zerwania mięśnia, a tym samym uniemożliwi mi wyjazd na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata w obecnym sezonie.

Tekst i foto: Archiwum prywatne Przemysław Górnicki