Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików AGROBEX CUP

IMG-20230724-WA0000
Na dobrze przygotowanym obiekcie tenisowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach w dniach 22-24.07.2023 r. Pobiedziski Klub Tenisowy we współpracy z OSiR zorganizował turniej tenisowy AGROBEX CUP Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. 30 uczestników mistrzostw rywalizowało o medale ufundowane przez Wielkopolski Związek Tenisowy oraz nagrody, które przekazał sponsor tytularny – firma AGROBEX.
Turniej dziewcząt zdecydowanie zdominowała Anna Holovash reprezentująca AZS Poznań, która w grze pojedynczej zdecydowanie wygrała, nie dając swoim przeciwniczkom szans. W finale wygrała z Leną Łatą zawodniczką z Ryczywołu trenowaną przez swojego ojca Darka Łatę, a reprezentującą barwy PKT Pobiedziska. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Blanka Zaprzałka PKT Pobiedziska, a Anna Holovash wygrała również grę podwójną, grając w parze z Natalią Wybranowską AZS Poznań. W finale pokonały parę Blankę Zaprzałkę PKT Pobiedziska i Julię Jaroszewską POZ BRUK Sobota.
W turnieju chłopców najlepszym okazał się zawodnik klubu Park Tenisowy Olimpia Emil Makieła, który w finale pokonał Jeremiego Orlickiego-So reprezentującego PKT Pobiedziska. Trzynastoletni Jeremi sprawił największą niespodziankę w turnieju chłopców, pokonując rozstawionego z nr. 1 w mistrzostwach Maksymiliana Łyskawę. Jeremi na co dzień trenuje w Nowym Jorku i w USA. Będąc na wakacjach w Polsce, u rodziny w Gnieźnie skorzystał z możliwości zagrania w mistrzostwach. Jeremi oprócz wysokich umiejętności tenisowych wyróżniał się też postawą Fair Play za co organizatorzy turnieju uhonorowali go nagrodą specjalną. Grę podwójną chłopców wygrała para Julian Domański Park Tenisowy Olimpia i Maksymilian Łyskawa AZS Poznań, którzy w finale pokonali parę Franciszka Waligórskiego KKT Kostrzyn oraz Leona Stańczuka AZS Poznań.
Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików AGROBEX CUP zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów i medali ufundowanych przez Wielkopolski Związek Tenisowy oraz nagród ufundowanych przez sponsora tytularnego firmę AGROBEX Na podkreślenie zasługuje fakt, że firma ta sponsoruje wydarzenia tenisowe organizowane przez Pobiedziski Klub Tenisowy już trzeci rok .
Uczestnicy Mistrzostw podkreślali dobrą organizację i miłą atmosferę stworzoną przez organizatorów.