Mistrzostwa Wielkopolski Skrzatów AGROBEX CUP – Pobiedziska

finalistki skrzatek u12

W dniach 29-31.07 br.  na kortach Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pobiedziski Klub Tenisowy we współpracy z Wielkopolskim Związkiem Tenisowym zorganizował AGROBEX CUP Mistrzostwa Wielkopolski Skrzatów w tenisie. Mistrzostwa dziewcząt zakończyły się zwycięstwem stale czyniącej postępy Julii Dzięcioł, reprezentującej barwy UKS GAT Gniezno, która w finale pokonała Nikol Szczechowiak Park Tenisowy Olimpia  6 1 : 6 2. Grę o trzecie miejsce wygrała Hanna Klimczak Klub Sportowy Calisia Tenis PRO z Nikolą Junikową AZS Poznań 6 2: 6 1. Dziewczynki grały systemem grupowym,  chłopcy grupowo pucharowym. Sędzią naczelnym mistrzostw był znany sędzia  Piotr Gąsiorek. Za stronę techniczną odpowiadał Jakub Kasprzak .

Mistrzem Wielkopolski skrzatów został Antoni Tejerina KKS Kostrzyn Wielkopolski, który w finale wygrał ze swoim partnerem deblowym Leonem Sańczukiem AZS Poznan 6 1: 6 0. Medale brązowe zdobyli Gabriel Chmiel Park Tenisowy Olimpia  , który przegrał w półfinale z Antonim Tejerina 2 6 :3 6 oraz Piotr Szczerek Klub Sportowy Calisia Tenis PRO, którego  w półfinale ograł Leon Sańczuk AZS Poznań 6 2: 6 2.

Chłopcy grali też turniej w grze podwójnej . Podobnie jak w grze pojedynczej najlepszą parą okazali się zawodnicy Antoni Tejerina i Leon Sańczuk, którzy w finale po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, pokonali Lecha Piwowarczyka PKT Pobiedziska i Piotra Szczerka 6 4 : 6 2. Mistrzowie Wielkopolski w grze podwójnej Antoni i Leon to aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Polski Skrzatów w tej konkurencji. Na uwagę zasługuje  dobry występ młodego zawodnika gospodarzy Lecha Piwowarczyka, który oprócz zdobycia srebrnego medalu w grze podwójnej, w grze pojedynczej dotarł do ćwierćfinałów .

Zawodnicy i zawodniczki na zakończenie mistrzostw otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Mistrzostwa sponsorowane przez firmę AGROBEX odbywały się przy zmiennej pogodzie, ale w miłej sportowej atmosferze . Znany już przez licznych uczestników turniejów w Pobiedziskach , samoobsługowy barek kawowo herbaciany,  wzbogacony pysznym plackiem ufundowanym przez znaną firmę piekarsko cukrowniczą  „Zagrodnicza”, cieszył się dużym powodzeniem wśród uczestników. Mistrzostwa Wielkopolski młodzików i skrzatów rozgrywanych w Pobiedziskach przez ostatnie dwa weekendy , sponsorowane przez firmę AGROBEX przeszły  już do historii . Organizatorzy Pobiedziski Klub Tenisowy i Wielkopolski Związek  Tenisowy dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację mistrzostw zwłaszcza firmom  AGROBEX i Zagrodnicza . Osobne podziękowania dla Dyrektora  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach Jakuba Waligóry za udostępnienie dobrze przygotowanych kortów i zaplecza socjalnego,  co często podkreślali uczestnicy  mistrzostw.