Średnio dwanaście książek w ubiegłym roku przeczytał czytelnik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska. Statystykę można w tym roku poprawić, a pomóc w tym mogą nowe tytuły, jakie zakupiono dla czytelników Biblioteki.
Wśród nowości jakie trafiły do biblioteki są między innymi kryminał „Morderca na plebanii” Karoliny Morawieckiej i autentyczna, mrożąca krew w żyłach relacja „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat” Elisabeth Revol.
W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pobiedziska im. Łukasza Opalińskiego wzbogaci się o około 1500 –1700 książek, za kwotę 53 tys. zł.
Pierwsza partia książek dotarła już do Biblioteki, a co więcej trafiła do rąk czytelników.
Wśród nowości jest m.in. druga część „ Głosów zza świata” Remigiusza Mroza, a także „Bogna nastolatka, która rozkochała w sobie pisarza” Leopolda Tyrmanda, uznanego pisarza, który został ustanowiony patronem 2020 roku.
Kolejna pozycja, która zapewne zainteresuje czytelników, to kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz” Heather Morris, czyli „Podróż Cilki”.
Ponadto będzie można zapoznać się z relacją Elizabeth Revol z dziewiątej pod względem wysokości góry świata, czyli Nanga Parbat. Wspomnienia francuskiej himalaistki ciągle budzą kontrowersje. Zaś do księgarń już jakiś czas temu trafiła książka „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”.
Anna Solska-Mackiewicz, żona polskiego himalaisty Tomasza Mackiewicza, w programie TVN powiedziała, że nigdy nie obwiniała Elizabeth o to, że zdecydowała się na samotne zejście z góry i zostawiła jej męża samego.
– Ta książka to był dla niej potworny ból, ale jestem wdzięczna za tę książkę. Jest to strasznie bolesne, ale ponieważ historia stała się publiczna, intymność umierania Tomka przestała być nasza. (…) Ja wolę wiedzieć, co się stało, nawet jeśli to rozdziera serce, niż się domyślać – powiedziała Anna w rozmowie z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko. Kolejnym tytułem, po który Czytelnicy mogą udać się do pobiedziskiej Biblioteki, jest „Morderca na plebanii, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie. Z kulinarnym podtekstem” Karoliny Morawieckiej. Wydawnictwo Znak tak pisze o tej nowości:
„Karolina Morawiecka po raz drugi przedstawia nam książkę, która jest próbą stworzenia nowego podgatunku literackiego, która mieści się w obrębie klasycznych powieści detektywistycznych. Główną bohaterką całego wydarzenia jest Karolina Morawiecka mieszkająca w Wielmoży (podobieństwo do autorki nie jest tutaj przypadkiem!).
W miejscowości, w której mieszka Morawiecka, umiera starsza kobieta, parafianka. Czy to naturalna kolej rzeczy, czy zabójstwo perfekcyjne? Czy zbrodnia sprzed lat ma powiązanie z obecną sytuacją? Odpowiedź na te pytania poszukują panna Marple, zaprzyjaźniona zakonnica i pies, a w działaniach pomaga im znajomość sztuki kulinarnej.
Cztery sprawy, pięć ciał… Karolina Morawiecka wkracza do akcji!”.
Nowych tytułów jest więcej, ale nie brakuje też czytelników. W ubiegłym roku liczba osób wypożyczających wzrosła. Nie ma, co czekać, trzeba pędzić do Biblioteki. Proszę tylko pamiętać, że w poniedziałkowe przedpołudnia regały z książkami są wręcz oblegane. Dużo przyjemniej wyszukuje się i wypożycza książki w środę rano.