Ośrodek Pomocy Społecznej ogłasza II nabór na stanowisko pracy Asystent Rodziny

DYREKTOR OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W POBIEDZISKACH

 na podstawie wniosku do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach EFS.

Tytuł projekt: Poprawa dostępu  do usług społecznych wspierających rodzinę i rodzinną pieczę zastępczą na terenie MOF Poznania

ogłasza II nabór na wolne stanowiska pracy -Asystenta Rodziny.

 Nazwa i adres jednostki: Ośrodek Pomocy Społecznej w Pobiedziskach, ul. Kaczyńska 26,62-010 Pobiedziska.

 Wymiar czasu pracy- 2 etaty

Określenie stanowiska : Asystent Rodziny w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pobiedziskach.

1.Wymagania niezbędne:

  1. a) obywatelstwo polskie ,
  2. b) wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika/psychologia/socjologia/nauki o rodzinie/praca socjalna

              lub

wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z

dziećmi/rodziną i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi/rodziną,

lub

studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na  podstawie ust.3 ustawy I udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi/rodziną ,

 lub

wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi/rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3 -letni staż pracy z dziećmi/rodziną.

  1. c) nie są i   nie będą pozbawione władzy rodzicielskiej , oraz władza rodzicielska nie jest zawieszona/ograniczona,

d ) wypełniają obowiązek alimentacyjny-w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego,

  1. e) nie były skazane prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo/przestępstwo skarbowe.

2.Wymagania dodatkowe :

  1. a) posiadanie prawa jazdy kat. B,
  2. b) umiejętność obsługi komputera ,
  3. c) rzetelność ,
  4. d) wysoka kultura osobista, komunikatywność, samodzielność w wykonywaniu powierzonych czynności,
  5. e) umiejętność pracy w zespole,
  6. f) umiejętność korzystania z przepisów prawa.

3.Zakres zadań wykonywanych na stanowisku.

Zadania Asystentów rodziny będą zgodne z zadaniami ujętymi w art.15 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j.Dz.U.2016 poz.575 ze zm.).

Asystenci rodziny wykonywać będą obowiązki zgodnie ze standardami , dobrymi praktykami i wytycznymi opracowanymi na poziomie krajowym I regionalnym ,oraz  z zasadą równości szans K i M-planując konkretne działania w przypadku doświadczania przez uczestników projektu nierówności lub specyficznych barier dostępu, które mogą powodować wykluczenie społeczne, a także angażując K i M w sprawy rodzinne w równym stopniu.

4.Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

  1. a)  praca w terenie.
  1. b) praca w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.

5.Wymagane dokumenty:

  1. a) curriculum vitae – podpisane własnoręcznie
  2. b) list motywacyjny -podpisany własnoręcznie,
  3. c) oświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwo/przestępstwo skarbowe,

d )oświadczenie, że nie jest pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz, że władza rodzicielska nie jest zawieszona /ograniczona,

  1. e) wypełnia obowiązek alimentacyjny-w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do osoby aplikującej na stanowisko asystenta rodziny wynika z tytułu egzekucyjnego,
  2. f) dokument poświadczający wykształcenie (kopia dyplomu, zaświadczenia o odbytych studiach , szkoleniach),
  3. g) dokumenty poświadczające staż pracy (kopia świadectwa pracy, zaświadczenia od pracodawcy ,inne).

6.Termin składania dokumentów.

Dokumenty należy składać w terminie do dnia 26.02.2017r.do godz. godz 14°°

Dokumenty przyjmowane będą wyłącznie w formie pisemnej z zaklejonej kopercie z  dopiskiem

“Asystent Rodziny”.

osobiście- -Biuro Obsługi  w Ośrodku Pomocy Społecznej.

lub

-przesłać na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Kaczyńska 26 ,62-010 Pobiedziska z dopiskiem na kopercie “Asystent Rodziny”

O zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Ośrodka a nie data stempla pocztowego.

Aplikacje, które wpłyną niekompletne ,niezgodne z wymogami wskazanymi w ogłoszeniu o naborze lub po terminie nie będą rozpatrywane.

O spełnieniu wymogów formalnych I zakwalifikowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną lub telefoniczną wg. danych z CV.

Informacja o wyniku naboru umieszczona będzie niezwłocznie na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wywieszona na tablicy informacyjnej w Ośrodku.

  1. Dodatkowe  informacje.

Wymagane dokumenty aplikacyjne powinny być opatrzone klauzulą: ” Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zwartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r roku o ochronie danych osobowych (t.j.Dz.U.z 2016r.,poz.922).

Dokumenty aplikacyjne kandydatów, którzy nie zakwalifikowali się do drugiego etapu można odbierać osobiście po otrzymaniu informacji drogą elektroniczną lub telefoniczną. Dokumenty nieodebrane odsyła się na adres wg.danych wskazanych w CV.