Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w skokach przez przeszkody

DSC_8408

W dniach 1-3 maja na hipodromie w Iwnie odbywała się 44 edycja Błękitnej Wstęgi Wielkopolski będąca jednocześnie Memoriałem Henryka Helaka. W trakcie imprezy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w skokach przez przeszkody, w których wiele sukcesów odniosły zawodniczki trenujące w klubie KJ Ranczo Kołata.
W najważniejszym dniu finałów Otwartych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego – Agata Kamińska na kucu Pasjonata Parys zajęła 1 miejsce w grupie B (kuce do 130), a także 3 miejsce w konkursie 105 cm na kucu Finisz. To już kolejne wygrane zawody rangi ogólnopolskiej Agaty w tym roku, obecnie jest liderką rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w grupie B oraz otrzymała powołanie do Kadry Narodowej. Angelina Piotrowska dwukrotnie  pokonała parkur klasy L (100cm) z oceną stylu umożliwiającą zdobycie III licencji jeździeckiej.
W kolejnym dniu na koniu Akart po bezbłędnym przejeździe zajęła ex aequo 1 miejsce. W zawodach uczestniczyła także najmłodsza zawodniczka klubu-Julia Ganowska, która po dwóch dniach bezbłędnych przejazdów zajęła trzecią lokatę w finałowym konkursie pocieszenia.

Starty i treningi zawodniczek były współfinansowane przez Gminę Pobiedziska w ramach projektu „Sportowa Kołata”.

Tekst: Sylwia Kamińska