UKS „Zalew” Jerzykowo startował na Malcie

KAJAKI-MALTA3

W sobotę, 20 czerwca 2020 r., zawodnicy UKS „Zalew” Jerzykowo wystartowali w Regatach kajakowych im.Wojciecha Skrzypczyńskiego, będącymi  jednocześnie Mistrzostwami Poznania. ( Oglądaj galerię zdjęć)

Zawody odbyły się na torze regatowym Malta w Poznaniu. Był to pierwszy start kajakarzy po długiej przerwie wywołanej sytuacją epidemiczną w Polsce. Na Regaty przyjechało ponad 600 zawodników z 45 klubów z całej Polski. Dla 22 zawodników UKS „Zalew” Jerzykowo były to pierwsze starty w tym roku. Wszyscy pokazali swoje dobre przygotowanie, formę i waleczną postawę.

Jakub Derda zdobył I miejsce  w kategorii K-1 Dzieci; Fabian Rurek i Wiktor Klimkiewicz III miejsce w kategorii K-2 Dzieci;  Mikołaj Trela, Diego Darmatenko, Stanisław Niegolewski i Maciej Dąbrowski – III miejsce w kategorii K-4 Dzieci.  Zofia Jędroszkowiak zdobyła V miejsce w kategorii K-1 Dzieci; Martyna Modrzejewska, Nikola Krotofil, Paulina Kłobus i Schilla Darmatenko – IV miejsce w kategorii K-4 Dzieci.

Anna Rurek zdobyła IX miejsce w Finale B w kategorii K-1 Młodziczek, Hugo Gumny – VI miejsce w Finale B w kategorii K-1 Młodzików. Antoni Bednarek i Hugo Gumny zdobyli VI miejsce, a Krzysztof Płóciennik i Tymoteusz Zaparty VIII miejsce w kategorii K-2 Młodzików.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej postawy! GO „Zalew” !!!!

Zawody odbyły się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.