XXX Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Łucznictwie

pod

W dniach 4-5 marca na hali sportowej OSIR w Pobiedziskach odbyły się XXX Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w Łucznictwie. Aż 87 zawodników z wielkopolskich klubów łuczniczych konkurowało o tytuł Halowego Mistrza Wielkopolski. Te jubileuszowe XXX już Mistrzostwa swoim patronatem objęli Starosta Poznański oraz Burmistrz MiG Pobiedziska, a Telewizja STK zrelacjonowała podsumowanie całego wydarzenia. Zawodnicy pobiedziskiej sekcji łuczniczej świetnie zaprezentowali się podczas zawodów – szczególnie zacięty okazał się pojedynek o tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii juniorka młodsza, który wygrała Michalina Michalak. W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Jakub Przybylski, a w kategorii młodziczek drugie i trzecie miejsca przypadły kolejno: Antoninie Majcherczak oraz Zofii Grzelczak. Trzecie miejsce w kategorii młodzików młodszych zdobył Mikołaj Żarnowiecki – Waleryszak, a w kategorii seniorek trzecie miejsce wywalczyła Ewa Sirocińska. Zaraz za podium w swojej kategorii wiekowej znalazły się także: Dagmara Daszkiewicz i Patrycja Krysiak, a Jan Michalak, Aleksander Olejnik oraz Przemysław Olejnik uplasowali się w pierwszej dziesiątce zawodników w swoich kategoriach. Podczas zawodów prowadzona była zbiórka środków na leczenie Łucji Kiełcz, córki jednego z zawodników, którą czeka pilna operacja serca. Dzięki wsparciu sponsorów te jubileuszowe zawody mogły mieć tak wyjątkową oprawę. Starosta Poznański Jan Grabkowski ufundował przepiękne statuetki dla Mistrzów Wielkopolski oraz liczne nagrody dla najlepszych wielkopolskich łuczników. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane pamiątkowe medale, a Cukiernia Grzeczka ufundowała okolicznościowy tort oraz pączki.
Wsparcia materialnego i finansowego udzielili również:  Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach, Leszek Broński Lech- Bud, Henryk Rosiak – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów,  Trans-Tel, Tip-Topol, Skład Handlowy Szczepańscy oraz PSB Market Mrówka Pobiedziska

Zawodnikom serdecznie gratulujemy, a sponsorom dziękujemy za okazane wsparcie.

pod OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA 6.juniorki młodsze 9.juniorzy 9.seniorki DSC_3719 DSC_3982 otwarcie OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA