Zawodnicy Ogniska TKKF „Płomień” nie zwalniają tempa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W IX Półmaratonie Poznańskim, który zaliczany jest do największych w Polsce nie zabrakło przedstawicieli Ogniska „Płomień”. Z gminy Pobiedziska półmaraton ukończyło około 50 osób, za co im serdecznie gratulujemy! Jedyne premiowane miejsce zajął Edward Gołębiewski zdobywając 2 miejsce w kategorii wiekowej z czasem 1:38.

Mistrzowską formą błyszczy Patrycja Talar. W marcu wystartowała w silnie obsadzonym biegu w czeskim Stracov, zdobywając 3 miejsce. W kwietniu wygrała kategorię kobiet w zawodach zorganizowanych przez firmę Agrobex w Pobiedziskach oraz bieg Uniwersytetu Ekonomicznego „Ekonomiczna Piątka” w Poznaniu. Pod koniec kwietnia wygrała bieg na 10 km. we Wrześni, ustanawiając rekord życiowy 35 min. 49 s. Tydzień później triumfowała w półmaratonie z Mogilna do Trzemeszna. W Biegu Szpota na 10 km. 8 maja w Swarzędzu zajęła 2 miejsce z czasem 36:27.

Edward Gołębiewski w marcu wywalczył w Toruniu 2 miejsce w chodzie sportowym na 3 km. zdobywając tytuł Halowego Wicemistrza Polski. W Trzemesznie na półmaratonie wywalczył 3 miejsce w kategorii wiekowej, a w Biegu Szpota wywalczył premiowane miejsce w kategorii wiekowej.

Tekst: Edward Gołębiewski