DWA ZŁOTE MEDALE NESTORA POBIEDZISKICH SPORTOWCÓW

Edward Gołębiewski lipiec 2024
W czasie zakończonych we Włocławku 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters Edward Gołębiewski zdobył dwa złote medale w chodzie sportowym. Nestor pobiedziskich lekkoatletów startował na dystansie 3 i 5 kilometrów.
Na bieżni we Włocławku stanęło 20 zawodników i zawodniczek z różnych kategorii wiekowych.
– W mojej kategorii było nas czterech. Starałem się iść równo, kontrolować czas. Pamiętałem, że wokół bieżni co 100 metrów stoją sędziowie, przypatrujący się technice chodu zawodników. Mój sposób chodu nie budził zastrzeżeń. Na obydwu dystansach poprawiłem czas – opowiada Edwarda Gołębiewski.
Dystans 3 kilometrów zawodnik pokonał w 19 min 42 sek. Na pokonanie 5. kilometrów potrzebował 34 min 40 sek. Najgroźniejszymi rywalami Edwarda Gołębiewskiego byli chodziarze ze Śląska.
Tego typu zawody odbywają się co roku w innej miejscowości. Tartanowa bieżnia stadionu we Włocławku ma sześć torów na łuku i osiem na prostej. W ramach kompleksu sportowego jest też pływalnia. W ciągu 10 lat uprawiania chodu sportowego nestor pobiedziskich sportowców zdobył ponad 20 medali. Jest siedmiokrotnym Mistrzem Polski na 3 kilometry.