Zobacz eksperymenty Młodych Przyrodników

alkohol-eksperymet

Byli już w Biskupicach, dzisiaj jeszcze od 15:30 Młodych Przyrodników spod znaku Kasztelani Ostrowskiej można spotkać w Pobiedziska a od godz. 18:00 w Węglewie. Opowiadają o alkoholu. Mało tego pokazują, jak wpływa na białko, jak płonie, zmienia barwę, a nawet zapach. Ale po co opowiadać? Lepiej samemu przyjść na spotkanie. I własnymi zmysłami odebrać eksperymenty.

Spotkania są otwarte – nie trzeba się zapisywać. Zapraszamy także osoby spoza miejscowości, w których odbędą się warsztaty, bo jak wiecie, myślenie regionalne jest dla nas nieustająco ważne – mówią Organizatorzy. Alkohole wpływają niekiedy destruktywnie na fizjologię człowieka. O tym opowiadają przedstawiciele poznańskiej „Barki” zaproszeni przez Młodych Przyrodników z Kasztelanii Ostrowskiej.

– Byłem na dnie. Wyszedłem z nałogu. Teraz pomagam innym zmagać się z tą chorobą. Jeżdżę do Londynu. Pomagam tam ludziom uzależnionym wydostać się z nałogu i wrócić do kraju. Pracujemy w dwuosobowych zespołach. Moim zespołowym partnerem jest osoba znająca dobrze język angielski oraz procedury, jakie osoby, którym chcemy pomóc, muszą przejść, by wróciły do kraju. Ja wiem, jak rozmawiać z tymi, którzy niekiedy leżą już niemal nieprzytomni na chodniku. Chorują na padaczkę alkoholową – opowiada jeden z przedstawicieli „Barki”. Jak mówi uzależnienie dopada nie tylko na obczyźnie. W małych miejscowościach ludzie też się z nią zmagają z choroba alkoholową. I nie chodzi tylko o mężczyzn. Pijący mąż, ojciec jest problemem dla żony i dzieci. Gdzie mogą szukać wsparcia? Na przykład w poznańskiej Barce przy ul. Wincentego.

 

Rozkład jazdy:

11 sierpnia / 15:30 Pobiedziska / Centrum Edukacji Regionalnej, ul. K. ODNOWICIELA 12

11 sierpnia / 18:00 Węglewo / Świetlica

12 sierpnia / 11:00 Wagowo / Świetlica

12 sierpnia / 15:30 Kociałkowa Górka / Świetlica

12 sierpnia / 18:00 Kocanowo / Świetlica

 

Serię tych spotkań realizujemy ze wsparciem Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska, Biblioteki Miasta i Gminy Pobiedziska, filia w Biskupicach oraz dzięki mieszkańcom wsi – w tym sołtysom – którzy przyjmują nas w świetlicach.

Na zdjęciach  eksperymenty wykonywane w czasie spotkania w Biskupicach

fot.Robert Domżał